Amerika'da Yaşıyorum  Takipte kalın    
Amerika’da herkese aşı

CVS aşı kayıt sitesinde bir güncelleme yaptı. 30’dan fazla eyalette kayıt sırasında bir kaç soru sorarken 16 yaş ve üzerisi için de kayıt almaya başladığını görünce hemen dün ve bugün denemeler yaptım. 
Size güzel bir haberim var. Çok basit bir şekilde birkaç tıklama ile ücretsiz olarak herkes hemen aşı kaydını yapabiliyor.


Adım adım kayıt sırasında yapılması gerekenleri kısaca anlatmak istiyorum:

1- Siteye girdiğinizde size sorular soruyor. Sorulara cevap verip bulunduğunuz eyaleti seçiyorsunuz. 
2- Yaşınızı yazıp ‘In a priority group’ seçeneğini seçip ‘Age 16 or over with medical conditions that increase risk of severe illness’ seçeneğini seçince aşı olabileceğinizi belirten bir ekran çıkıyor. 
3- Size bulunduğunuz Zip Kodunu soruyor. Gece saatlerinde sistemler sanırım kapalı, hiç bir şehirde şu an aşı yok gibi görünüyor. Ama ben çevreme bildirdim. Onlar 1 gün boyunca sürekli siteye bakarak hepsi de aşılarını oldular. Siz gün içinde sürekli siteye tekrar ve tekrar bakarak aşı kaydınızı yaptırabilirsiniz.


‼️‼️Açıklama: Şartlar size uyuyorsa kayıt yaptırabilirsiniz. 

Yazının amacı; CVS’te aşı için böyle bir kategori açıldığını bildirmektir. 

“Çevreme bildirdim” : Çevremde şartlara uyanlara bildirdim ve aşılarını oldular. Mesela ben şartlara uymadığım için bu seçenekten yararlanamadım. 

Kayıt için Link


Bu linkten aşı için eyaletlerde şehir şehir anlık müsaitliği görebilirsiniz.

TAKİPÇİLERDEN ÖNERİLER

- "Cvs den randevu alabildim. Eyaletimi sectikten sonra ‘schedule an appointment now’ kismina girdim.gerekli bilgileri doldurdum ve en sonunda zip yazilarak arama yapilan alana geldigimde zip kullanmayip ‘use my device location’sekmesini kullanip ve surekli refresh yaparak mil olarak en yakinda cikan ilk yerden randevuyu alabildim. Zip yazip arattigimda yakin bolgelerin uygunlugu gorunmuyordu. Belki coktan kesfolmus bir bilgidir 🙈 Ama bilmeyen varsa deneyebilir. Yarim gunde bu sekilde iki kisi icin randevu aldim."

-"Merhabalar, alısveris  delisi olduk sayenizde! Her gün kapıda koliler. Cok tesekkurler emeginiz icin. Bu arada dun asi icin CVS ten randevu alabildik. Takipciniz onerisi cok dogru imis. Gece 12 de hic randevu yokken 12:15 am de bir anda randevuler acildi ve hemen 4 Nisan a alabildik. Size ve CVS te calisan takipcinize teşekkürler!"

- "Newark Community Vaccination Center at NJIT -  56 Lock Street Newark, NJ 07103 adresinde randevusuz istediğiniz zaman aşı olabiliyorsunuz" bilgisi gelmiştir. 
 

California için aşı randevuları açıldı. Buradan ulaşabilirsiniz.
 

Aşı olduktan sonra nelerin bedava olduğunu öğrenmek için buraya tıklayın.

 

Amerika'ya turist olarak gelenler Covid-19 aşısı olabilir mi?

Turist olarak gelen kişiyede mi ücretsiz?

Evet. Şu iki videoyu izleyebilirsiniz.

Begüm Yücel’in videosu.

Hakkı Alkan’ın videosu

 

Kampanya'yı paylaş: